Nacionalni dan hitne medicinske službe

Pokazno-preventivnim akcijama u svih devet gradova županije, Zavod za hitnu medicinu Zagrebačke županije obilježio je danas Nacionalni dan hitne medicinske službe. Građani su, od djelatnika hitne i educiranih laika, mogli naučiti kako održavati vitalne životne funkcije unesrećene osobe do dolaske hitne službe, odnosno kako koristiti automatski vanjski defibrilator.

„Na više frekventnijih lokacija u županiji postavili smo automatske vanjske defibrilatore i za rad s njima, u sklopu programa edukacije, osposobili preko 2000 laika“, rekao je Davorin Gajnik, ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu Zagrebačke županije, naglašavajući da s automatskim vanjskim defibrilatorom mogu raditi i osobe koje nisu medicinske struke. Zavod je ove uređaje nabavio uz financijsku pomoć Županije.

Svim djelatnicima hitne medicinske službe čestitamo njihov dan te im zahvaljujemo na trudu i požrtvovnosti u svakodnevnom zbrinjavanju i spašavanju hitnih pacijenata!